Manau daugelis pastebite, kad tvarumas šiuo metu yra gana populiarus žodis, daugelis mūsų siekiame tvarumo savo namuose ar artimoje aplinkoje. Tačiau lygiai taip pat svarbu, kad ekologiškas mąstymas mus suptu ir mūsų darbo vietoje. Tos įmonės, kurios daug dėmesio skiria ekologiškų įpročių kūrimui yra vienos mėgstamiausių.

Kiek daug paprastų būdų galime panaudoti ir padaryti savo verslą šiek tiek ekologiškesnį. Visa tai galite pradėti nuo savo darbo vietos apžiūros. Apsvarstykite savo biuro procedūras ir procesus, tiekimo grandinę bei naudojamas pakuotes. Skirkite laiko apmąstyti, kaip kiekvieną iš šių dalykų galite padaryti ekologiškesniais. Šiam straipsnyje pateiksime kelias idėjas, kurios padės jums pradėti tvarią verslo kelionę:

  • Išjunkite elektros tiekimą dienos pabaigoje

Tikrai taip, yra labai lengva tiesiog palikti šviesą, kompiuterius ir šildymą ar vėsinimą įjungtus. Nebešvaistykite energijos, paraginkite savo komandą būti dėmesingesniais ir dienos pabaigoje išjungti minėtus dalykus. Įdiegę tokią sistemą ne tik padėsite aplinkai, bet ir sutaupysite pinigų!

  • Kurkite ekologišką biuro erdvę

Atkreipkite dėmesį į tai, ką naudojate. Stenkitės pirkti biuro reikmenis protingiau, o jeigu įmanoma šiuos reikmenis panaudoti dar kartą, atnaujinkite juos. Tik įsivaizduokite jeigu visos įmonės savo vizitines korteles spausdintų ant perdirbto popieriaus, kiek milijonų medžių liktų miškuose. Yra begalė būdų kurti tvarią biuro erdvę. Naudokite valymo priemones be chemijos, perdirbtas lemputes. Vietoje vienkartinio plastiko laikykite kelis puodelius ir indus biuro virtuvėje. Skatinkite savo komandą į darbą atsinešti savo daugkartinio naudojimo kavos puodelius.

  • Būkite atidūs spausdindami

Venkite spausdinti nereikalingą medžiagą ir pagalvokite, ar apskritai verta tai daryti. Galbūt viską, ko Jums reikia galite užsirašyti savo kompiuteryje ar telefone. Šiais laikais yra apstu puikių užrašų programėlių ar svetainių. Žinoma jeigu Jums tikrai reikia spausdinti, stenkitės daryti tai teisingai. Naudokite atnaujinamas spausdintuvo kasetes, perdirbkite popierių.

  • Peržvelkite savo naudojamas pakuotes

Didžiausias dalykas, kurį galite padaryti šiandien – sąmoningesni sprendimai ir pasirinkimai. Rinkitės perdirbtus pakuotės užpildus, dėžes, gofruotą kartoną ir t.t. Aplink mus tiek daug puikių pakuočių pasirinkimų, kurie nenusileidžia savo kaina. Net jeigu už pakuotę mokėsite šiek tiek daugiau, didžioji dalis vartotojų šiandien vertina tvarumą versle ir yra pasirengę už tai mokėti daugiau.

Apsvarstykite savo tvaraus verslo planą ir priimkite paprastus, sąmoningus sprendimus jau šiandien! Geros ir sąmoningos kelionės linki Basos žemės komanda.

Komentarai