Gyvenkime tvariau

11 alternatyvų voniai be plastiko

Mūsų vonios kambariuose galima rasti nemažai plastiko, kurio, remiantis statistika, perdirbama tik apie 9%. Alternatyvos, kaip atsikratyti plastiko vonioje: 1. Kompostuojami ausų krapštukai;2. Muilai kompostuojamose pakuotėse;3. Kieti šampūnai kompostuojamose pakuotėse;4. Bambukiniai dantų šepetėliai;5. Natūrali lufos kempinė;6. Daugkartiniai makiažo valymo padeliai;7. Kietas losjonas kompostuojamoje pakuotėje;8. Dezodorantas metalinėje/stiklinėje pakuotėje;9. Menstruacinė taurelė;10. Metalinis skustuvas;11. Namų gamybos valymo produktai.
Basa žemė
2019-09-27
Gyvenkime tvariau

Atliekų hierarchija

Šiek tiek apie mūsų elgesio/veiksmų prioritetus ir kurie jų turi didžiausią realią naudą aplinkai. Norime pasidalinti paprasta, bet tuo pačiu informatyvia atliekų hierarchijos schema. (ang.) Dauguma mūsų (tikimės) rūšiuoja ar net kompostuoja. Bet visa tai jau yra esamų atliekų VALDYMAS/TVARKYMAS.Visgi svarbiausia - apskritai VENGTI atliekų susidarymo. Mūsų patarimas - stenkimės ne tik surūšiuoti savo atliekas, o ir apskritai kiek įmanoma mažiau jų po savęs palikti.🌱Jei nebūtina - nepirkti.🌱Jei perkame, stengtis ieškoti alternatyvų, jog produktas būtų be įpakavimų.🌱Jei įpakavimai būtini - keisti juos daugkartiniais.🌱Pakuotes panaudoti kiek įmanoma daugiau kartų. Gyvenkime tvariau!💚
Basa žemė
2019-09-26
Gyvenkime tvariau

Bambukiniai šiaudeliai

Nuo 2021 metų visose Europos Sąjungos šalyse įsigalios vienkartinių plastikinių daiktų draudimas. Džiaugiamės, jog visa Bendrija juda teisinga linkme ir atsižvelgia į plastiko daromą žalą. Įdomu: • 70% vienkartinio plastiko teršia jūras; • Plastikas atsiduria žuvų organizmuose, o valgydami žuvis, plastiką pradedame nešioti ir mes; • Jei nieko nebus daroma, prognozuojama, kad 2050 m. plastiko vandenynuose bus daugiau nei žuvų. Puiki alternatyva plastikiniams šiaudeliams - itin patvarūs bambukiniai, kurie yra natūralūs, be chemikalų ir papildomų dažų. Juos galima kompostuoti, šiaudeliai 100% biologiškai suyrantys.
Basa žemė
2019-07-17
Gyvenkime tvariau

Basa žemė pakuotė

Pirkimas internetu tapo neatsiejama gyvenimo dalis. Tai puikus būdas taupyti laiką, o kartais apgalvoti pirkiniai apsaugo ir nuo impulsyvaus pirkimo - kada įsigyjami daiktai, kurių mums visai nereikia. Tačiau po šia gana šviesia puse slepiasi ir tamsioji - neretai pirkiniai būna supakuoti į plastikines pakuotes, naudojami plastikiniai paminkštinimai. Gavus tokį siuntinį neskubėkite mesti pakuotės, paminkštinimų, dažnai yra galimybė naudoti dar ne vieną kartą, siųsti siuntinius, sudėti mažiau naudojamus daiktus. O jei yra galimybė rinktis tarp kelių parduotuvių - galbūt kažkuri jų sąmoningai pakuoja pirkinius, naudoja suyrančias pakuotes. Pirkdami Basoje žemėje siuntų sulauksite kartoninėje dėžutėje su popieriniu paminkštinimu ir popierine lipnia juosta.
Basa žemė
2019-07-10